Několik málo možností,jak si můžete vylepšit tričko

30. září 2008 v 17:35 |  Móda
Než vyhodíš do koše to staré nudné tričko, které už dávno nenosíš, pokus se ho oživit jednou z následujících technik.
• Vystřihni z papírové krabice různé tvary a písmena. Nalep je jako šablony na triko a to pak celé obarvi barvou na látku. Šablony ovšem sundej až ve chvíli, kdy bude barva dokonale suchá. Nebo můžeš barvu přes šablony prostě nakapat nebo nastříkat.
• Sežeň si knoflíky všech možných tvarů, velikostí a barev. Ty pak vyzkoušel naaranžovat na tričko, ověříš si tak, který vzor působí nejlépe. Velice efektivně vypadá například široký ,,náhrdelník" z knoflíků kolem krku. Pak je na triko přišil jehlou a nití nebo nalep lepidlem určený na textil.
• Vytvoř ze starých odstřižků látek na tričku vzory a obrázky. Nalep je na přední nebo zadní stranu trička textilním lepidlem. Okraje odstřižků můžeš obarvit, budou pak mnohem výraznější.
• Vyrob si batikované tričko ve své oblíbené barvě. Protože je batikování náročné, dělej ho raději venku. Oblékni si staré oblečení a gumové rukavice pro případ, že byses pocákala barvou (ta se totiž přirozeně těžko smívá). Nejlepšího výsledku dosáhneš se stoprocentně bavlněným tričkem. Barvu v prášku smíchej s horkou vodou ve kbelíku a přidej pět lžic soli. Pak nechej tekutinu vychladnout pokojovou teplotou. Omotej pevně kolem pomačkaného trička dlouhý provaz. Nakonec ho zavaž na uzel. Pak triko ponoř do barvy. Za 20 minut ho vyndej a nech ho uschnout. Nakonec provaz rozvaž a dobře vyper.
• Jestliže jsi zkusila všechno možné, ale tvoje tričko příliš staré a nudné na to, aby kdy vypadalo znovu dobře, použij ho jako hadr na mytí auta. Umyj auto sousedům a vydělej si tak na nové.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.